• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • The Sadness

    ★★★★

  • What Lies Below

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Death of Me

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Unhinged

  • The Rental

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Klaus

    ★★★

  • 15 Things You Didn't Know About Bigfoot

    ★★★

  • Countdown

  • The Assent

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Secret Obsession

  • Straight Up

    ½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadcon

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★