ian has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody's Everything

Everybody's Everything

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Box

Black Box

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Search Party

Search Party

2014
×
Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry