Sort by

˗ˏˋiara azulˊˎ˗ has logged 229 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Scar of Shame

The Scar of Shame

1929
×
Edit this entry  
15
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tong Man

The Tong Man

1919
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
36 horas

36 horas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
How a Mosquito Operates

How a Mosquito Operates

1912
×
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
What If

What If

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
Read the review Edit this entry  
17
Thin

Thin

2006
×
Edit this entry  
13
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Chronicle of an Escape

Chronicle of an Escape

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silent Enemy

The Silent Enemy

1930
×
Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
02
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Edit this entry  
27
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Professor

The Professor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry