Sort by
  • Society of the Snow

  • Saltburn

    ★★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★½

  • The Substitute

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Causality

    ★★½

  • TWO WITCHES

    ½

  • Smile

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Coven

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bruja

    ★★★★½

  • Joker

  • Child's Play

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Mercy Black

    ★★½

  • Suspiria

  • Adrift

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • El Angel

  • The Farm

    ★★★★

  • Dominion

  • Wild Wild Country

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • It

  • Lady Bird

  • Makala

    ★★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

  • Get Out

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: San Junipero

  • Split

    ★★★★

  • La La Land

  • Blair Witch

  • The Conjuring 2

  • Shades of Safflower-dyed Celluloid

  • Love

  • The Lobster

  • Anarchy Parlor

  • Mad Max: Fury Road

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Ex Machina

  • MIAU (Insurrect Movement for the Autonomy of One)

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Annabelle

  • Fatal Frame

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Maleficent

  • Mommy

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★

  • I Origins

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Tropico

    ★★★★★

  • Perfect Thoughts

    ★★★½

  • Kicking Rocks

    ★★★★

  • Her

    ★★★

  • Coherence