RSS feed for Mouza
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Overboard

Overboard

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ocean's 8

Ocean's 8

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gemini

Gemini

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Step Sisters

Step Sisters

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Big

Big

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry