RSS feed for ibbi
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wheel of Time

Wheel of Time

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thérèse

Thérèse

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Cimarron

Cimarron

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bait

Bait

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
La Belle Époque

La Belle Époque

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry