ibbi has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Seagull

The Seagull

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry