• Crimes of the Future

    ★★

  • Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Mukavemet

    ★★★

  • Ela and Hilmi with Ali

    ★★★

  • Tell Me About Your Darkness

    ★★½

  • A Night In Four Parts

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Wild Abandon

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Bergen

    ★★★½

  • Midnight at the Pera Palace

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Rimini

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Dilberay

    ★★★

  • Klondike

    ★★★

  • My Father's Violin

    ★★

  • Benden Ne Olur

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★½

  • Dalgalar ve İzler

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Dayı: Bir Adamın Hikâyesi

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Me Instead

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • The Four Walls

    ★½

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Hamlet

    ★★★½

  • Meeting Point

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Time of Impatience

  • Grudge

    ★½

  • Dialogue

    ★★½

  • Together, We Shall Die

    ★★★★

  • The Cage

  • Zuhal

    ★★½

  • Kerr

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • İçimdeki Kahraman

    ★½

  • Between Two Dawns

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Fuad

  • Cry Macho

    ★★

  • Reflection

    ★★½

  • Corridor

  • Dark Blue Night

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Anatolian Leopard

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★