Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
My Uncle

My Uncle

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Heartsong

Heartsong

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carter

Carter

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
31
The Bank of Broken Hearts

The Bank of Broken Hearts

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Love Tactics

Love Tactics

2022
×
★½
Edit this entry  
01
Anka

Anka

2022
×
★½
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Kirpi

Kirpi

2009
×
★★
Edit this entry  
17
The Life and Movies of Erşan Kuneri

The Life and Movies of Erşan Kuneri

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Destiny

Destiny

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Daniel & Ana

Daniel & Ana

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Zuhal

Zuhal

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Mukavemet

Mukavemet

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Ela and Hilmi with Ali

Ela and Hilmi with Ali

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tell Me About Your Darkness

Tell Me About Your Darkness

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
A Night in Four Parts

A Night in Four Parts

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Together, We Shall Die

Together, We Shall Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Klondike

Klondike

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Four Walls

The Four Walls

2021
×
★½
Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Reflection

Reflection

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rimini

Rimini

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
After Blue (Dirty Paradise)

After Blue (Dirty Paradise)

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wild Abandon

Wild Abandon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Midnight at the Pera Palace

Midnight at the Pera Palace

2022
×
★★½
Edit this entry