Sort by

iBolin has logged 65 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Creepshow

Creepshow

1982
×
Edit this entry  
28
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
Edit this entry  
26
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
Edit this entry  
09
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
Read the review Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Edit this entry  
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
Edit this entry  
12
Signs

Signs

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
19
Ghostland

Ghostland

2018
×
Edit this entry  
12
Blow Out

Blow Out

1981
×
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
Edit this entry  
23
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conversation

The Conversation

1974
×
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
20
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★
Edit this entry