• Black Widow

    ★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • The Virtuoso

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Banker

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Saudi Runaway

    ½

  • Bad Boys for Life

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Papillon

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★