• Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • The Last Duel

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

  • Cruella

    ½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Boy

  • The Little Things

    ½

  • A Stand Worthy of Men

  • Two Distant Strangers

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • The Book of Sun

  • Unhinged

    ½

  • Extraction

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

  • The Irishman

    ★★★★

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Hair Love

  • Voicemails From Strangers

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Sibling's Bond

  • Shazam!

  • The Rat

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Fish Night