RSS feed for 𝙫𝙞𝙘

𝙫𝙞𝙘 has logged 91 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kicking Out Shoshana

Kicking Out Shoshana

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shelter

Shelter

2010
×
★★
Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
The Switch

The Switch

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★
Edit this entry  
27
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
K-12

K-12

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry