• The Suicide Squad

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • WandaVision

    ★★★

  • Audrey

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Sweat

    ★★★½

  • The Eddy

    ★★½

  • Waiting

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Smallfoot

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★