Jose has logged 30 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

The Giant's Dream: The Making of the Iron Giant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hustler

The Hustler

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Edit this entry  
09
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tenth Man

The Tenth Man

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
03
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
½
Edit this entry  
01
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry