Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★½
Edit this entry  
27
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Edit this entry  
27
Tarzan II

Tarzan II

2005
×
★★
Edit this entry  
27
The Fox and the Hound 2

The Fox and the Hound 2

2006
×
Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
22
Hercules: Zero to Hero

Hercules: Zero to Hero

1999
×
★★
Edit this entry  
22
Belle's Magical World

Belle's Magical World

1998
×
Edit this entry  
21
Tarzan & Jane

Tarzan & Jane

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Edit this entry  
18
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★½
Edit this entry  
18
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
½
Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Minions

Minions

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Last Looks

Last Looks

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

Berserk: The Golden Age Arc II - The Battle for Doldrey

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
My name is BATFOI

My name is BATFOI

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Zorillo's Secret

Zorillo's Secret

2022
×
★½
Edit this entry  
09
The Rope

The Rope

×
½
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★½
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★½
Edit this entry  
05
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Edit this entry  
04
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry