Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Luck

Luck

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

Reigo, the Deep-Sea Monster vs. the Battleship Yamato

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Am Dragon

I Am Dragon

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry