• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★★½

  • Ngeri-Ngeri Sedap

    ★★★★

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Clark

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★½

  • Anatomy of a Scandal

    ★★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★½

  • Fishbowl Wives

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • The In Between

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Into the Wind

  • Through My Window

    ½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Teka-Teki Tika

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Akhirat: A Love Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Story of Dinda: Second Chance of Happiness

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • Anne+: The Film

  • A World Without

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Photocopier

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

  • Yuni

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Selesai

    ½

  • AlRawabi School for Girls

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Mimi

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Till We Meet Again

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Haseen Dillruba

    ★★★★