• Men

    ★½

  • The Northman

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Eternally Younger Than Those Idiots

    ★★½

  • Il Buco

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • But Why?

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Haruhara-san's Recorder

    ★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Belle

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Moneyboys

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Futura

    ★★★

  • Three Floors

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • Benedetta

    ★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Another Coin for the Merry-Go-Round

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Outside Noise

    ★½

  • Yasuke

  • Ride or Die

    ★★½

  • ODDTAXI

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • What We Wanted

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Aristocrats

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Citizen Kitano

    ★★½

  • All Is One. Except 0

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • In My Room

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • City Hall

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Day of Destruction

    ★½

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Waiting

    ★★

  • Unorthodox

    ★★

  • DAU. Natasha

    ★★★★½

  • One of These Days

    ★½

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Jumbo

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½