• Just Don't Think I'll Scream

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Souvenir

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Nevrland

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Last Letter

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Una Primavera

    ½

  • Ether

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Destroyer

    ★★½

  • The White Crow

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★½

  • Walking on Water

    ★★★★

  • Sophia Antipolis

    ★★★½

  • Crystal Swan

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Boomerang

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★½

  • Searching for Ingmar Bergman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Leto

    ★★★½

  • Apocalypse After

  • Bao

    ★★

  • The Dark

  • For the Hungry Boy

    ★★★

  • Birthmarked

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★

  • Birds in the Earth

    ★★

  • Season of the Devil

    ★★★½

  • The Waldheim Waltz

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • 303

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Cops

    ★★½

  • Tully

    ★★★

  • Holiday

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★

  • Coco

    ★★½

  • Microhabitat

    ★★★½

  • The White Girl

    ★★

  • Outrage Coda

    ★★★