isobel has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Loneliest Planet

The Loneliest Planet

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
Read the review Edit this entry  
30
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
25
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ghosts Above

The Ghosts Above

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry