Sort by

victoria has logged 68 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moliere

Moliere

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blind Date

Blind Date

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Romantics Anonymous

Romantics Anonymous

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heartbreaker

Heartbreaker

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry