• The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Chewing Gum

    ★★

  • Freeland

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Curtis

    ★★

  • Milkwater

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Charm City Kings

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Terror Fervor

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Benevolent Ba

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Malpaso

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 15 Things You Didn't Know About Bigfoot

    ★★★★

  • Tic

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★