RSS feed for Rob G
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Contest

No Contest

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rage: 20 Years of Punk Rock West Coast Style

Rage: 20 Years of Punk Rock West Coast Style

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★½
Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★
Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
In the Navy

In the Navy

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
Embodiment of Evil

Embodiment of Evil

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★½
Edit this entry  
20
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Root of all Evil

Root of all Evil

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Edit this entry  
14
L7: Pretend We're Dead

L7: Pretend We're Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
L7: The Beauty Process

L7: The Beauty Process

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hall of Lost Steps

The Hall of Lost Steps

1960
×
★★★
Edit this entry  
14
Footprints

Footprints

1960
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncle

Uncle

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

ZZ Top: That Little Ol' Band From Texas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Edit this entry