RSS feed for Rob G

Rob G has logged 34 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★½
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shaft

Shaft

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Best Friends Forever

Best Friends Forever

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Edit this entry  
04
Project A II

Project A II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
The First Power

The First Power

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Edit this entry