RSS feed for Rob G

Rob G has logged 668 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Boondock Saints II: All Saints Day

The Boondock Saints II: All Saints Day

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

Sister Street Fighter: Fifth Level Fist

1976
×
★★½
Edit this entry  
04
The Return of Sister Street Fighter

The Return of Sister Street Fighter

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★
Edit this entry  
01
Sister Street Fighter

Sister Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★½
Edit this entry  
01
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
18
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Edit this entry  
17
Darker Than Amber

Darker Than Amber

1970
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Edit this entry  
15
John Carter

John Carter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Point Break

Point Break

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Darth Maul: Apprentice

Darth Maul: Apprentice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★½
Edit this entry  
25
CIA: Exiled

CIA: Exiled

1993
×
★★
Edit this entry  
23
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Death of the Incredible Hulk

The Death of the Incredible Hulk

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
The Trial of the Incredible Hulk

The Trial of the Incredible Hulk

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Hulk Returns

The Incredible Hulk Returns

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry