RSS feed for Rob G

Rob G has logged 216 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Edit this entry  
25
Verotika

Verotika

2019
×
½
Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Q

Q

1982
×
★★½
Edit this entry  
27
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★
Edit this entry  
13
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Fare

The Fare

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
02
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Constantine: City of Demons - The Movie

Constantine: City of Demons - The Movie

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★½
Edit this entry  
30
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Priest

Priest

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Rendel

Rendel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry