RSS feed for Rob G

Rob G has logged 17 entries for historical films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Birdy

Birdy

1984
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Quincy

Quincy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★
Edit this entry  
27
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★½
Edit this entry  
13
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
The Devils

The Devils

1971
×
★★½
Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Serial Killer Culture

Serial Killer Culture

2014
×
★★½
Edit this entry