RSS feed for Rob G

Rob G has logged 1,129 entries for horror films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Prey

Prey

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
Deadline

Deadline

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★½
Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Embodiment of Evil

Embodiment of Evil

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★½
Edit this entry  
20
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★½
Edit this entry  
19
Dembanger

Dembanger

×
★★★
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
15
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★½
Edit this entry  
02
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Contamination

Contamination

1980
×
★½
Edit this entry  
27
Paganini Horror

Paganini Horror

1989
×
★★½
Edit this entry  
17
The Pack

The Pack

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Luz

Luz

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
VFW

VFW

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Night Terrors

Night Terrors

1993
×
★½
Edit this entry  
22
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Welcome to the Circle

Welcome to the Circle

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★
Edit this entry  
20
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★★
Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knifecorp

Knifecorp

×
★★
Edit this entry  
04
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Edit this entry  
03
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shivers

Shivers

1975
×
★★½
Edit this entry