RSS feed for Rob G

Rob G has logged 61 entries for westerns.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Lucky Luke

Lucky Luke

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Round-Up

The Round-Up

1920
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★★
Edit this entry  
08
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Any Gun Can Play

Any Gun Can Play

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Kid Brother

The Kid Brother

1927
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Curse of the Undead

Curse of the Undead

1959
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joe Kidd

Joe Kidd

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★
Edit this entry  
06
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
Butch and Sundance: The Early Days

Butch and Sundance: The Early Days

1979
×
★★½
Edit this entry  
31
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Edit this entry  
24
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Showdown

Showdown

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shoot Out

Shoot Out

1971
×
★★★★
Edit this entry  
01
Comin' at Ya!

Comin' at Ya!

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Last Musketeer

The Last Musketeer

1952
×
★★★
Edit this entry  
12
Snake River Desperadoes

Snake River Desperadoes

1951
×
★★½
Edit this entry  
06
Eyes of Texas

Eyes of Texas

1948
×
★★★
Edit this entry  
06
Riders of the Whistling Pines

Riders of the Whistling Pines

1949
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
23
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Comin' at Ya!

Comin' at Ya!

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Scalphunters

The Scalphunters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry