RSS feed for Rob G
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Edit this entry  
14
The Mask

The Mask

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★½
Edit this entry  
13
Ringu 2

Ringu 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tex Montana Will Survive!

Tex Montana Will Survive!

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Scalphunters

The Scalphunters

1968
×
★★★½
Edit this entry  
04
Species III

Species III

2004
×
★½
Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★½
Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★½
Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
Species II

Species II

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Species

Species

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Edit this entry  
18
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★½
Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
R.O.T.O.R.

R.O.T.O.R.

1987
×
★★
Edit this entry  
12
The Return of Count Yorga

The Return of Count Yorga

1971
×
★★★½
Edit this entry  
11
Count Dracula

Count Dracula

1970
×
★★
Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sonny Boy

Sonny Boy

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
The Suspect

The Suspect

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Hellbenders

The Hellbenders

1967
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Rockula

Rockula

1990
×
★★½
Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes Part 2

The Hills Have Eyes Part 2

1984
×
★★
Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★
Edit this entry  
30
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
Hellions

Hellions

2015
×
★★
Read the review Edit this entry