RSS feed for Rob G
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
02
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★
Edit this entry  
02
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★½
Edit this entry  
28
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★
Edit this entry  
28
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Edit this entry  
28
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★½
Edit this entry  
20
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Mindwarp

Mindwarp

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Edit this entry  
05
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
RoboCop

RoboCop

2014
×
Edit this entry  
03
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
The Battery

The Battery

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Proxy

Proxy

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Serial Killer Culture

Serial Killer Culture

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★
Edit this entry  
27
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★½
Edit this entry  
18
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Horror Business

Horror Business

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★
Edit this entry