RSS feed for Rob G

Rob G has logged 359 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Gothic

Gothic

1986
×
★★½
Edit this entry  
03
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★½
Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Werewolf in a Girls' Dormitory

Werewolf in a Girls' Dormitory

1961
×
★★½
Edit this entry  
13
Fuzzbucket

Fuzzbucket

1986
×
★★½
Edit this entry  
11
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Conquest

Conquest

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
Dementer

Dementer

×
★★½
Edit this entry  
20
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★½
Edit this entry  
09
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★½
Edit this entry  
06
Scared Stiff

Scared Stiff

1953
×
★★½
Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★½
Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★½
Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Edit this entry  
06
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★½
Edit this entry  
27
Whirlpool

Whirlpool

1970
×
★★½
Edit this entry  
15
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★½
Edit this entry  
09
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★½
Edit this entry  
02
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★½
Edit this entry  
31
Q

Q

1982
×
★★½
Edit this entry  
25
The Seduction

The Seduction

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Prey

The Prey

1983
×
★★½
Edit this entry  
23
Grandmother's House

Grandmother's House

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
Kuffs

Kuffs

1992
×
★★½
Edit this entry  
19
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★½
Edit this entry  
18
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★½
Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
31
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Edit this entry  
12
The Horror of Party Beach

The Horror of Party Beach

1964
×
★★½
Edit this entry  
03
Party Line

Party Line

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★½
Edit this entry  
21
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Terror Is a Man

Terror Is a Man

1959
×
★★½
Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★½
Edit this entry  
26
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
The Killer Reserved Nine Seats

The Killer Reserved Nine Seats

1974
×
★★½
Edit this entry  
16
Sanctum

Sanctum

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Edit this entry