RSS feed for Rob G

Rob G has logged 198 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★
Edit this entry  
26
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★
Edit this entry  
11
Some Kind of Hate

Some Kind of Hate

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★
Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Robowar

Robowar

1988
×
★★
Edit this entry  
23
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
★★
Edit this entry  
27
Cabin Boy

Cabin Boy

1994
×
★★
Edit this entry  
19
Masked Mutilator

Masked Mutilator

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★
Edit this entry  
27
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1985
×
★★
Edit this entry  
07
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Greetings

Greetings

1968
×
★★
Edit this entry  
02
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★
Edit this entry  
31
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Zombies: The Beginning

Zombies: The Beginning

2007
×
★★
Edit this entry  
17
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★
Edit this entry  
03
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Don't Answer the Phone!

Don't Answer the Phone!

1980
×
★★
Edit this entry  
27
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Edit this entry  
21
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★
Edit this entry  
31
Loose Screws

Loose Screws

1985
×
★★
Edit this entry  
28
The Incredible 2-Headed Transplant

The Incredible 2-Headed Transplant

1971
×
★★
Edit this entry  
20
Shot

Shot

1973
×
★★
Edit this entry  
27
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Death Wish V: The Face of Death

Death Wish V: The Face of Death

1994
×
★★
Edit this entry  
10
The Swarm

The Swarm

1978
×
★★
Edit this entry  
16
Malevolence 3: Killer

Malevolence 3: Killer

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★
Edit this entry  
11
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★
Edit this entry  
22
Screwballs

Screwballs

1983
×
★★
Edit this entry  
06
Hardbodies

Hardbodies

1984
×
★★
Edit this entry  
30
The Valachi Papers

The Valachi Papers

1972
×
★★
Edit this entry  
27
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Edit this entry  
20
After Death

After Death

1989
×
★★
Edit this entry  
14
Snapshot

Snapshot

1979
×
★★
Edit this entry  
13
Terror

Terror

1978
×
★★
Edit this entry  
10
The Warrior and the Sorceress

The Warrior and the Sorceress

1984
×
★★
Edit this entry  
30
Violence in a Women's Prison

Violence in a Women's Prison

1982
×
★★
Edit this entry  
04
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
★★
Edit this entry  
24
The Angry Red Planet

The Angry Red Planet

1959
×
★★
Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Eaten Alive!

Eaten Alive!

1980
×
★★
Edit this entry  
16
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★
Edit this entry  
07
Gate II

Gate II

1990
×
★★
Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★
Edit this entry