RSS feed for Rob G

Rob G has logged 326 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Fan

The Fan

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Manitou

The Manitou

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Trick

Trick

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Best Friends Forever

Best Friends Forever

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The First Power

The First Power

1990
×
★★★
Edit this entry  
02
Quatermass and the Pit

Quatermass and the Pit

1967
×
★★★
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Duel

Duel

1971
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★
Edit this entry  
03
Django, Prepare a Coffin

Django, Prepare a Coffin

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
FM

FM

1978
×
★★★
Edit this entry  
15
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry  
20
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★
Edit this entry  
17
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
The Ghost of Sierra de Cobre

The Ghost of Sierra de Cobre

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Suburbia

Suburbia

1983
×
★★★
Edit this entry  
07
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Cobra

Cobra

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
Luther the Geek

Luther the Geek

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Gross Anatomy

Gross Anatomy

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Streets

Streets

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Disconnected

Disconnected

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1974
×
★★★
Edit this entry  
30
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Edit this entry