RSS feed for Rob G

Rob G has logged 260 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Twilight Samurai

The Twilight Samurai

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Edit this entry