RSS feed for Rob G

Rob G has logged 219 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Escape from Sobibor

Escape from Sobibor

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Corman's World: Exploits of a Hollywood Rebel

Corman's World: Exploits of a Hollywood Rebel

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Heat

Heat

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
10
With Great Power: The STAN Lee Story

With Great Power: The STAN Lee Story

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Starman

Starman

1984
×
★★★★★
Edit this entry