RSS feed for Rob G

Rob G has logged 84 entries for films released in 1987.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Escape from Sobibor

Escape from Sobibor

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Project A II

Project A II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Psychos in Love

Psychos in Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★
Edit this entry  
26
Malone

Malone

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Believers

The Believers

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★
Edit this entry  
21
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★½
Edit this entry  
04
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Morgan Stewart's Coming Home

Morgan Stewart's Coming Home

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
Man on Fire

Man on Fire

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Beyond the Seventh Door

Beyond the Seventh Door

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Prison on Fire

Prison on Fire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
From a Whisper to a Scream

From a Whisper to a Scream

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Disorderlies

Disorderlies

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★
Edit this entry  
12
Teen Wolf Too

Teen Wolf Too

1987
×
★½
Edit this entry  
06
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Edit this entry  
19
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★
Edit this entry  
23
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Steele Justice

Steele Justice

1987
×
★★
Edit this entry  
10
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Edit this entry  
19
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry