RSS feed for Rob G

Rob G has logged 69 entries for films released in 1988.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Robowar

Robowar

1988
×
★★
Edit this entry  
22
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★
Edit this entry  
03
Party Line

Party Line

1988
×
★★½
Edit this entry  
28
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★½
Edit this entry  
27
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Return of the Living Dead Part II

Return of the Living Dead Part II

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
The Violence Movie

The Violence Movie

1988
×
Edit this entry  
19
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★½
Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nightmare Sisters

Nightmare Sisters

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

1988
×
★★
Edit this entry  
03
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★
Edit this entry  
12
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★★
Edit this entry  
30
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
04
Colors

Colors

1988
×
★★½
Edit this entry  
22
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Lady in White

Lady in White

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★½
Edit this entry  
01
License to Drive

License to Drive

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★½
Edit this entry  
26
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Destroyer

Destroyer

1988
×
★½
Edit this entry  
19
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Edit this entry