Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Endless

Endless

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minions

Minions

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Click

Click

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joe

Joe

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Elephant

Elephant

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry