• The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

  • Frozen II

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Queen of Hearts

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Amanda

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Transit

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★

  • You Were Never Really Here

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • Okja

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★½