Sort by

kate 🧚🏼‍♀️ has logged 184 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Untitled Fred Astaire Biopic

Untitled Fred Astaire Biopic

×
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Upside

The Upside

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Untitled Peaky Blinders Film

Untitled Peaky Blinders Film

×
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry