• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • DAU. Natasha

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Zana

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • Cold War

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Murder on the Orient Express

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Molly's Game

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

  • Allied

  • The Autopsy of Jane Doe

  • Moonlight

  • Sully

  • Nerve

  • The Shallows

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • American Honey

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Don't Breathe

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • By the Sea

    ★★½

  • Room

    ★★½

  • Love

  • Carol

    ★★★★

  • The Gulls

    ★★★★½

  • John Wick

  • Inherent Vice

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Ida

  • Her

  • Palo Alto

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • Frances Ha

  • The Hunger Games

  • Drive

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★½

  • Black Swan

  • Inception

  • Mission London

  • Shutter Island

    ★★½

  • Blue Valentine

    ★★★★½

  • Mr. Nobody

  • Orphan

    ★★★