• Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Grudge

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★

  • Have You Ever Seen Fireflies?

  • Paper Lives

    ★½

  • Below Zero

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • The Serpent

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Ripper

    ★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Sweat

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ghosts

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • Vendors' Meeting

  • Sisters-In-Law at War

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Cold Meridian

    ½

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ★½

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★★★

  • Sex, Explained

    ★★★★

  • The Way We Are

    ★★★

  • Baba Parası

    ½

  • Portrait of a Beauty

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • Eli

  • Comidark Films: In Between

    ★★

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★

  • Kapı

    ★★★½

  • Keeping the Bees

    ★★

  • The Mind, Explained

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½