• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • Fata Morgana: Making of De Verboden Stad

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Disney Presents Goofy in How to Stay at Home

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Last Bus

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Memory Box

    ★★★★

  • Affairs of the Art

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Matthew Bourne's The Red Shoes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Duke

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Courier

    ★★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Tim Vine: Sunset Milk Idiot

    ★★★½

  • Our Ladies

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½