• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Kashmir Files

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Resort to Love

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Crazy About Her

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★