Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kashmir Files

The Kashmir Files

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry