Sort by

Ronit has logged 127 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fireball: Visitors From Darker Worlds

Fireball: Visitors From Darker Worlds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Softie

Softie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Headshot

Headshot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry