RSS feed for Justin

Justin has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Family

Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Share

Share

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Blank

Point Blank

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry