Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Wolf

Cry Wolf

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry